تماس با ما

021-66594810
خبر
کد خبر : News-9003 زمان ارسال : دوشنبه 4 خرداد 1394 تعداد بازدید : 6432

تراوشات یک ذهن آشفته

ایلنا: نویسنده کتاب «تراوشات یک ذهن آشفته» از آماده‌سازی این اثر طنز برای عرضه و رونمایی در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

تراوشات یک ذهن آشفته

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ بهروز واثقی درباره این کتاب که از سوی نشر کوله‌پشتی منتشر شده؛ گفت: تراوشات یک ذهن آشفته، نقدی طنزگونه و البته گاهی تلخ بر خرده فرهنگ‌ها، ناهنجاری و عرف‌های مخربی است که شوربختانه در جامعه ما گسترش یافته و در لایه‌های مختلف ساختارهای اجتماعی و روابط انسانی رخنه کرده‌اند.

این نویسنده که فیلمنامه فیلم سینمایی رئال ـ انیمیشن «مبارک» را نیز نوشته؛ با اشاره به تبدیل برخی ناهنجاری‌ها و بی‌ارزشی‌ها به‌عنوان عرف‌های مقبول اجتماعی، گفت: تلاشم این بود که در قالب طنزنوشته‌هایی جذاب، به ذهنیت آشفته ایرانی که میان سنت و مذهب از یک سو و مدرنیته و تکنولوژی از سوی دیگر گرفتار آمده، تلنگری بزنم و مخاطبان کتاب را نسبت به فریبکاری‌ها و پلشتی‌هایی که زیر پوست جامعه شکل‌گرفته و گسترش می‌یابد؛ حساس کنم.

نویسنده مجموعه داستان‌های «قصه‌های سرزمین من»، نسل دهه پنجاه و شصت را مخاطبان اصلی این کتاب معرفی کرد و افزود: کتاب تراوشات ذهن یک آشفته ضمن داشتن رویکردی نقادانه و طنز، گهگاه با توصیف‌هایی نوستالژیک ذهن، مخاطبان را به سادگی و آرامش سال‌های دور می‌برد و بخشی از خاطرات جمعی و جذاب نسل‌هایی که دوران جوانی و میانسالی خود را طی می‌کنند؛ زنده می‌کند.

ازدواج و مشکلات خانوادگی، گرایش افراطی جوان به عمل‌های زیبایی، استفاده ناصحیح از تکنولوژی‌های جدید، گسترش روابط ناهنجار، افراط و تفریط‌ها و عدم توجه مردم به کتاب و فرهنگ ازجمله موضوعات این کتاب‌ هستند که سعید چاواری، طراحی جلد آن را برعهده داشته است.

منبع : ایلنا