تماس با ما

021-66594810
خبر
کد خبر : News-928556784 زمان ارسال : چهارشنبه 17 شهریور 1395 تعداد بازدید : 2755

حق انتشار مجموعه داستان «به دردسر افتادن» از سوی انتشارات کتاب کوله‌پشتی خریداری شد

اباذر رضانیا معلم، مدیر انتشارات «کتاب کوله‌پشتی» از خرید حق انتشار کتاب «به دردسر افتادن» نوشته «كلى لينک» خبر داد.

حق انتشار مجموعه داستان «به دردسر افتادن» از سوی انتشارات کتاب کوله‌پشتی خریداری شد

اباذر رضانیا معلم به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت:‌ تیم انتخاب کتاب انتشارات «کتاب کوله‌پشتی» از حدود 10 ماه پیش مجموعه داستان «به دردسر افتادن» اثر «كلى لينک» را برای ترجمه انتخاب کرده بود. با شروع ترجمه این اثر از سوی سحر جراحی، ما نیز مذاکراتمان را با كلى لينک برای خرید حق چاپ این کتاب آغاز کردیم.

وی ادامه داد:‌ خوشبختانه با توجه به مذاکرات انجام شده توانستیم قراردادی را با «كلى لينک» برای انتشار این کتاب در ایران ببندیم. همچنین این نویسنده مقدمه‌ای را برای خوانندگان فارسی‌زبان این کتاب نوشته که در ابتدای اثر آمده است.
 
مدیر انتشارات «کتاب کوله‌پشتی» با اشاره به دیدگاه «کلی لینک» نسبت به ایران و مردمش اظهار کرد: برای من بسیار جالب بود که «کلی لینک» با ادبیات کلاسیک ایران آشنا بود؛ «منطق‌الطیر» را به شکل کامل خوانده بود و  به این اثر علاقه زیادی داشت.

رضانیا افزود:‌ وی معتقد بود که ادبیات ایران بسیار غنی است و پتانسیل‌های بسیار زیادی در ایران وجود دارد که در صورت سرمایه‌گذاری، این افراد می‌توانند به جامعه ادبیات جهانی معرفی شوند.

وی در معرفی موضوع کتاب «به دردسر افتادن» گفت: این کتاب شامل 9 داستان است که در عین جدا بودن با هم در ارتباط هستند. هر کدام از این داستان‌ها به دردسرهای مختلف انسان‌ها می‌پردازد و نشان می‌دهند که انسان‌ها چطور خود را در مشکلات می‌اندازند.

مدیر انتشارات «کتاب کوله‌پشتی» ادامه داد: کتاب را برای دریافت مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کردیم و بعد از بررسی، ایراداتی مطرح شد که به سرعت برطرف و روز گذشته مجوز انتشار کتاب دریافت شد.

مجموعه داستان «به دردسر افتادن» نوشته «كلى لينک» با ترجمه سحر جراحی،  با شمارگان یک‌هزار نسخه در 328 صفحه، به بهای 20 هزار تومان طی روزهای آینده از سوی انتشارات «کتاب کوله‌پشتی» روانه بازار نشر خواهد شد.

منبع : خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)